FERPA
Sepetim

Blog RSS Yayını

04 Eyl Cırt Bant
0 2184
Cırt bant veya Amerikan fermuarı olarak da bilinen Cırtcırt; elbise, ayakkabı, çanta kenarlarını ve başka birçok şeyi bitişik tutmaya yarayan plastik suni malzemeden yapılan şerit şeklinde 2 taraflı bir tekstil yan malzemesidir.Kullanım amacı; iki ku..
11 Şub Yüksük ve Sihir
0 3662
Bugün mercek altına aldığımız konu yüksük. Herkesin gözünün önüne, parmağında yüksük olan, gözlüklü klasik bir terzi gelmiyor mu? Özellikle makinenin daha az yaygın olduğu, elle dikişin daha fazla kullanıldığı ısmarlama dönemindeki terzilerin kurtarı..
11 Şub Ütünüzün Tabanını Korumaya Aldınız mı?
0 3075
    Ütüleme sırasında kumaştaki parlamayı önleyemiyorsanız ve bundan rahatsız oluyorsanız buharı eşit dağıtan bir tabanlığa ihtiyacınız var demektir. Yüksek ısılarda da hiç sorun yaşamadan kullanabileceğiniz tabanlıklar ‘sanayi’ ve ‘ev tipi’ olmak üz..
11 Şub Çıtçıt Makinesi Nasıl Kullanılır ?
0 7349
Çıtçıt Makinesi Nasıl Kullanılır, Neler Yapar, Ne işe Yarar, Hangi Ürünleri Basar gibi birçok merak ettiğiniz sorunun cevabını verebilmek için bir blog yazısı yazmak şart oldu.Tulumba Makine diye de bilinen Çıt çıt Basma Makinesi önden basmalı olduğu..
11 Şub Gren Nedir? Nasıl Kullanılır?
0 14146
Gren ürettiğiniz işlerde takviye olarak kullanacabileneceğiniz plastik, hafif, yumuşak, verevine esneyebilen bir malzemedir. Sert ve yumuşak olarak 2 çeşittir. Yapacağınız ürünün düz veya volanlı durması seçeceğiniz grenin bu belirleyici özelliği ile..
11 Şub 50 Numara Kot İpi ve Kot Hakkında;
0 5967
•50 Numara İpin Kullanım Alanı Ve Özellikleri50 numara ipler halk dilinde yaygın olarak “kot ipi”olarak bilinir. Böyle bilinmesinin sebebi, denimlerde yaygın olarak kullanılmasıdır. Kot ile başlayıp cümleyi denimle bitirmemin sebebini ve aralarındaki..
11 Şub Makas Nasıl Kullanılır?
0 4080
Öncelikle kumaş makasınızla sadece kumaş, kağıt makasınızla da sadece kağıt veya karton kesebilirsiniz. Tela gibi şekerli malzemeleri kestikten sonra, kumaş makasınızı mutlaka temizlemeli, yağlamalı ve ağzı açık olacak şekilde muhafaza etmelisiniz. Ş..
16 Şub Kopça Nedir?
0 8898
Kopça; karşılıklı iki parçanın birbirleriyle kavuşmasını sağlayan önemli bir aksesuardır.  Aslında kopça malzemeden öte aksesuarlarla tutturulan bölümün adıyken, günümüze kadar aksesuar olarak şekillendiğini düşünüyorum. Hatta elbisenin kopacak kadar..
02 Ağu Fermuar
admin 0 4359
Fermuar Nedir?Fermuarın hayatımızdaki yerini, işlevini çok iyi bilmekte ve hayatımızın hemen hemen her alanını çok kolaylaştıran bir aksesuar olduğunun hepimiz farkındayız. Fermuarın ne olduğu ve ve ne işe yaradığını anlatmak yerine – ki bunu hepimiz..
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)